Ciekawostki: Luty 2013

tumblr.com
Psy ciągną na smyczy, ponieważ utrwalamy w nich ten nawyk i sprawiamy, iż pies czuje się za to nagrodzony. Kiedy jesteśmy z naszym pupilem na spacerze, a on zaczyna ciągnąć najczęściej potulnie za nim podążamy co sprawia, że u psa wzmacnia się ten "ciągnący rytuał".

Słuch to zdecydowanie psi zmysł stojący na miejscu drugim (dla niepoinformowanych: nr. 1 to węch C:). Psie ucho poruszane jest przez 17 różnych mięśni, dzięki czemu może ustawić się tak, żeby wychwycić jak najwięcej dźwięków, napływających z wielu kierunków i pod wieloma kątami.

Szczenię posiada 28 zębów mlecznych, natomiast dorosły pies - 42 zęby stałe.

Dlaczego w sylwestra giną psy? Spowodowane jest to faktem, iż psy przestraszone hukiem od rzutu petardy wywołują u tych zwierząt panikę i powodują, że nasi czworonożni przyjaciele zrywają się ze smyczy. Niektóre psy w jakiś sposób wrócą do swojego właściciela jednak jakaś część błąka się samotnie.

źródło: http://www.knowhau.pl, http://doglife.pl

Related Posts

zęby 6143509605653732427

3 komentarze

  1. Wybuchające w Sylwestra petardy wywołują u mojego psa ogromny strach, miota się, skacze, ucieka. Musimy bardzo na niego uważać właściwie przez cały styczeń, a o północy w Sylwestra szczególnie. Żal mi go i nie wiem, jak mu pomóc, poza tym że staram się go zabrać do pomieszczenia, gdzie najmniej słyszy odgłosy petard.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój pierwszy pies bardzo bał się petard w okresie sylwestrowym, choć może by tak nie było, gdyby ktoś umyślnie nie pogłębił w nim tego lęku. Natomiast drugi mój psiak od początku bycia z nami ma wpojone, żeby nie zwracać uwagi na wybuchy fajerwerków, kiedy wszyscy je słyszymy, tzn. ja i domownicy, udajemy, że nic się nie dzieje - i to działa :) Na spacerach chodzi rozluźniony i skupiony na tropach.

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *