Filmy z psami w roli głównej czyli top 30 świata filmu


W naszej sondzie wybraliście trzy ulubione filmy z psami w roli głównej. Oto one:
Mój przyjaciel Hachiko 
„Mój przyjaciel Hachiko” opowiada piękną historię, która zdarzyła się naprawdę w Japonii w 1923 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych.
Profesor Wilson żyje w małym miasteczku, a codziennie do pracy dojeżdża pociągiem. Jego życie wiedzie się spokojnym rytmem. Pewnego wieczoru wszystko się zmienia, gdy odnajduje on na stacji uroczego puchatego szczeniaka. Wraz z przybłędą rozpoczyna nową drogę życia, która ukazuje mu najpiękniejsze aspekty przyjaźni pomiędzy psem a człowiekiem.


Tuż po ślubie Jenny i John dostają pracę na Florydzie i tam tez się przeprowadzają. Jenny chce mieć dziecko, jednak John nie wie, czy jest już gotowy. Przyjaciel podrzuca mu propozycje kupienia psa, który będzie dużo mniej kłopotliwy od dziecka, a przy okazji będą mogli sprawdzić swoje talenty wychowawcze. W taki sposób w życiu małżeństwa pojawia się mały labrador Marley.  Piesek ma nadczynność ruchową i sprawia sporo kłopotów swoim właścicielom. Pomimo tego, że szybko rośnie charakter mu się nie zmienia. Cały czas jest szczeniakiem, który przede wszystkim chce się wyszaleć i bawić. Piesek staje się częścią rosnącej rodziny i niezastąpionym przyjacielem.

Chloe, rozpieszczona chihuahua mieszkająca w Beverly Hills, podczas nieobecności swojej właścicielki wraz ze swoją opiekunka jadą do Meksyku. Suczka, ku rozpaczy swej niani, gubi się. Zdesperowana Angela wraz ze swym przyjacielem starają się odnaleźć psa zanim o jego zaginięciu dowie się właścicielka. Tymczasem Chloe próbuje wrócić do domu na własną łapę w czym pomaga jej nowy przyjaciel Delgado i Papi. W szczęśliwym powrocie Chloe do domu stara się przeszkodzić przestępca zajmujący się ustawianiem walk psów. Czy Chloe uda się wrócić?


Poniżej prezentujemy krótkie opisy najbardziej znanych filmów z psimi bohaterami. Oczywiście lista nie jest kompletna, ale tak czy inaczej to dość bogate zestawienie. Jeśli Twoim zdaniem ranking powinien zawierać jeszcze inne tytuły, zostaw informację w komentarzu.
Pod wpisem znajdziecie linki do filmów znajdujących się obecnie w ofercie na polskim rynku. Dostepność możesz sprawdzić również klikając na tytuł przy opisie konkretnego filmu.


Mały szczeniak bernardyn trafia do rodziny państwa Newtonów. Pan domu nie jest specjalnie z tego powodu szczęśliwy, ale pod presją dzieci zgadza się, aby szczeniak został z nimi przez kilka dni. Jednak rodzeństwo – trójka dzieciaków Ryce, Emily i Ted – nie chce słyszeć o oddaniu ukochanego pieska. Bez zgody ojca zatrzymują zwierzaka, nadają mu imię Beethoven i spędzają z nim każdą chwilę. Z małego szczeniaka wyrasta z czasem duży, długowłosy i śliniący się pies obronny.  

Film rozpoczyna się w Miami, gdzie dentysta Ted Brooks prowadzi z powodzeniem swój gabinet stomatologiczny. Sielankowe i uporządkowane życie zostaje przerwane, gdy pamiętnego dnia otrzymuje list, zawiadamiający go o śmierci matki. Cały świat Teda staje na głowie: kobieta, która go wychowywała nie jest jego biologiczną matką, a jest nią zupełnie nieznana mu osoba, która całe życie spędziła na Alasce. Ciekawość skłania go do wyjazdu do małej mieściny, gdzie mieszkała jego matka. Tam staje twarzą w twarz z odziedziczonym  spadkiem – stadem huskych.  Nieszczęsny Ted staje przed największym wyzwaniem swego życia – mimo śnieżyc, burz, cienkiego lodu, zasp i innych niespodzianek musi nauczyć się trudnej sztuki powożenia psim zaprzęgiem i podjąć  walkę o przyszłość swoich czworonożnych przyjaciół.  A do Wielkiego Wyścigu Psich Zaprzęgów zostały tylko dwa tygodnie. Sytuację dodatkowo komplikuje pionier Grzmot Jack, surowy "człowiek z gór", który marzy o przejęciu psów na własność.

Do stacji badawczej na Antarktydzie przybywa David McClaren, zdeterminowany geolog, który za wszelką cenę pragnie odnaleźć meteoryt. Naukowiec wyrusza na poszukiwanie wraz z doświadczonym przewodnikiem i jego niezwykłym psim zaprzęgiem. Jednak o tej porze roku arktyczne pola kryją w sobie wiele niebezpieczeństw. Z powodu ciągle pogarszającej się pogody ekspedycja zostaje zmuszona do skrócenia poszukiwań i ucieczki ze stacji polarnej. W samolocie ewakuacyjnym brakuje jednak miejsca dla psów, które zostawione na pastwę losu muszą same spróbować przeżyć w mroźnych klimatach Antarktydy.

Film zainspirowany prawdziwą historią japońskiej wyprawy na Antarktydę z roku 1957.
Dalmatyńczyk Pongo i jego pan Roger wiodą spokojne, kawalerskie życie. Pewnego dnia w trakcie  spaceru po parku spotykają piękną Anitę i jej uroczą suczką Czikę. Psy, podobnie jak ich właściciele, zakochują się w sobie i postanawiają się pobrać. Niedługo potem Czika rodzi piętnaście szczeniaczków. Jednak na drodze ich szczęścia staje okrutna Cruella De Mon, która podstępnie porywa szczeniaki w celu przerobienia ich na futro. Psy nie czekając na interwencję policji, wyruszają w drogę, aby odnaleźć małe dalmatyńczyki.

Jak podaje statystyka studia, stu pięćdziesięciu animatorów namalowało łącznie 6 459 952 łatki dla stu jeden psów. Co ciekawsze, każdy z dalmatyńczyków miał różną ilość łatek: Pongo - 72, Perdita - 68, a każde ze szczeniąt -32.
Lady jest uroczą i pochodzącą z dobrego domu cocker-spanielką. Pewnego dnia spotyka Trampa, bezpańskiego kundla, którego urok nie wynika z urody, a z tego że jest zabawny i niesforny.  Wśród sobie równych cieszy się powszechnym szacunkiem za odwagę i pomysłowość. Z początku nie wpada w oko dumnej Lady. Jednak udaje się mu zyskać serce Lady dzięki romantycznym kolacjom na tyłach włoskiej knajpki i wspólnym ucieczkom przed hyclem. Wszystko układa się dobrze dopóki Lady nie zostaje w końcu złapana przez hycla. Tylko Tramp jest na tyle odważny, aby mimo niebezpieczeństwa ratować suczkę.

Profesor Brody jest naukowcem, bez reszty oddanym pracy nad lekiem przeciw alergii na psią sierść. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że w salonie obok pracowni odgrywa się walka na śmierć i życie o dominację nad światem. Szalony na punkcie władzy perski kot Pan Tinkles i jego gang kotów różnej maści, planuje wykraść serum i zaaplikować go ludziom, co ma w nich wywołać agresywną alergię na psy, a w efekcie zagładę. To sprawi, że koty będą mogły rządzić niepodzielnie nad światem. W obronie rodzaju ludzkiego staje jego najwierniejszy przyjaciel – pies. Niczego nieświadomy beagl Lou - psi agent z przypadku - musi ochronić rodzinę profesora, z którą tak mocno się zżył. Pomagają mu znudzony superagent owczarek Anatolian, śliczna charcica Ivy, również eksagentka, uzdolniony technicznie chiński grzywacz Peek, dzięki któremu uruchamiane są komputery i pojazdy, co pozwala górować nad kotami, i Sam, owczarek angielski, tajny agent, któremu gęsta grzywa nad pyskiem utrudnia widoczność, ale prowadzi go węch i bardzo wrażliwe serce. Psia Agencja staje do walki ze sprytnym Tinklesem i jego zdyscyplinowaną armią, aby ocali świat.  


Jest rok 1898. Na Alasce trwa gorączka złota. Jack przybywa do Klondike, by przejąć odziedziczoną po ojcu ziemię zasobną w złoto. Nakłania przewodnika Aleksa, by pomógł mu dotrzeć do działki. W drodze trafiają do indiańskiej wioski, gdzie Jack spotyka tam Białego Kła - psa z domieszką wilczej krwi. Zwierzę trafia w ręce okrutnego człowieka, który zmusza je do uczestnictwa w walkach psów. Jack ratuje Białego Kła i próbuje go oswoić.

Piękny film o przyjaźni, odwadze i odpowiedzialności jest adaptacją powieści Jacka Londona pod tym samym tytułem.


K-911
Detektyw Dooley i jego czworonożny partner, owczarek, Jerry Lee walczą z przestępczością wykazując się odwagą, poświęceniem, sprytem i humorem. Niechętnie przyjmują do swojej drużyny młodszy zespół K-9, piękną i zawsze trzeźwo myśląca detektyw Welles i jej zdyscyplinowanego, dobrze ułożonego dobermana Zeusa. Dooley uważa, że są oni mu potrzebni jak dziura w moście. Gdy jednak zostaje zaatakowany przez tajemniczego strzelca, chcąc nie chcąc muszą połączyć swe siły z nowymi partnerami i obmyślić skuteczny plan pochwycenia szaleńca.


Rodzeństwo Andi i Bruce zostają zmuszenie przez nowych opiekunów do pozbycia się psa Friday’a, bo w ich nowym domu obowiązuje ścisły zakaz posiadania zwierząt. Postanawiają szukać nowego domu dla ukochanego psa. Ich wybór pada na znajdujący się w okolicy opuszczony hotel. Friday będzie miał tam wszystko czego psia dusza zapragnie, a nawet dużo więcej. Bruce odkrywszy w sobie smykałkę do majsterkowania, zmieni bowiem opustoszałą ruderę w prawdziwy psi pałac, wyposażony w takie luksusowe gadżety jak dystrybutor kapci do żucia czy mechaniczny miotacz piłek do tenisa, za którymi będą uganiać się psi przyjaciele Friday’a. Dzieci bowiem, pragnąc zapewnić swojemu psu odpowiednie towarzystwo, postanawiają pomóc także innym bezdomnym psom. Kiedy ujadanie rozbawionych gości hotelowych w końcu wzbudzi podejrzenia sąsiadów, Andi i Bruce użyją wszelkich sposobów, aby uniknąć odkrycia ich tajemnicy.

Balto
Balto, pół krwi wilk, pół krwi pies rasy husky, nie wie, do którego świata należy. Żyje na Alasce w małym gronie swych najwierniejszych przyjaciół - Borysa - rosyjskiej gęsi śnieżnej, dwóch niedźwiedzi polarnych Muka i Luka i przepięknej husky - Jenny. Pomimo, że Balto jest inny, wszyscy jego towarzysze rozpoznali w nim to, z czego on sam nie zdaje sobie sprawy - niezwykle szlachetnego ducha. Pewnego dnia poważna epidemia dyfterytu zaczęła dziesiątkować dzieci w Nome. Atak burzy śnieżnej odciął miejscowość od świata uniemożliwiając przywóz leków. Zaprzęg psów wyrusza w sześćsetmilową podróż, poprzez srogie zamiecie arktycznej nawałnicy, aby przywieźć antytoksynę. Ale psy zaginęły w mroźnej, bezkresnej dziczy. Teraz tylko Balto może odnaleźć zaprzęg i uratować dzieci.

"Balto" jest przejmującą opowieścią o prawdziwym bohaterze, który stał się legendą. 
Piorun jest gwiazdą Hollywood – psim aktorem, który wciela się w postać superbohatera. Osoby pracujące przy produkcji filmów z jego udziałem, dbają, by Piorun wierzył, że to co dzieje się na planie jest prawdą i rzeczywiście posiada supermoce, pomagające pokonać mu wrogów w serialu. Kiedy przypadkowo trafia do Nowego Jorku i rozpoczyna podróż przez cały kraj, wierzy, że rzeczywiście posiada magiczne moce. Dzięki tej niezwykłej przygodzie i pomocy dwójki wiernych przyjaciół – bezdomnej kotki i uzależnionego od telewizji chomika, Bolt odkryje, że aby być prawdziwym bohaterem nie potrzeba cudownych magii.


FLUKE - Psim tropem do domu
Po śmiertelnym wypadku samochodowym dusza amerykańskiego biznesmena Thomasa Johnsona budzi się w ciele nowo narodzonego szczeniaka goldena retievera. Spośród innych psów wyróżnia go inteligentne myślenie, ludzkie zainteresowania i przypominanie sobie wydarzeń, które nie mogły mieć miejsca w psim życiu. Po zaprzyjaźnieniu się z Rambo, dorosłym i doświadczonym psem, Fluke poznaje sposób wytrwania w trudnym i niebezpiecznym świecie zwierząt. Następnie odkrywa, kim naprawdę jest i postanawia za wszelką cenę odnaleźć swoją dawną rodzinę.
Kiedy dwunastoletni chłopiec Owen dostrzega przy drodze mężczyzn znęcających się nad swoim psem, postanawia interweniować, przekonując ich, aby dali się napić wody spragnionemu psu. Spuszczone ze smyczy zwierzę natychmiast ucieka do lasu. Chłopiec stara się pomóc rozgniewanym mężczyznom szukać psa. Gdy go znajduje, postanawia ukryć przed nimi czworonoga. Zdesperowani mężczyźni to jednak złodzieje, którzy chcą za wszelką cenę odzyskać 5 milionów dolarów, znajdujące się na obroży psa. Zaczyna się przerażająca walka pomiędzy Owenem i jego psim przyjacielem a bandytami.  

Wszystkie psy idą do nieba
Pies Charlie był właścicielem dobrze prosperującego kasyna, ale jego konkurent, pies Carface, z zazdrości doprowadził do zniszczenia kasyna i śmierci Charliego. Charlie wylądował w Niebie, ale tylko dlatego, że wszystkie psy tam idą po śmierci. Charlie podstępem kradnie swój zegar życia i wraca na ziemię, gdzie posiadając zegar jest praktycznie nieśmiertelny. Wie jednak, że za to co zrobił grozi mu pójście do Piekła. Wkrótce, na ziemi, spotyka swojego wiernego towarzysza, niezbyt rozgarniętego psa Itchy'ego. Wraz z nim i małą osieroconą dziewczynką, zdobywa pieniądze na planowaną zemstę na Carface'ie.

Agencie podaj łapę
Spot jest wyjątkowym psem, specjalistą od wykrywania narkotyków i agentem FBI numer 11. Pokąsał dotkliwie jednego z bossów i musi się ukrywać przed ciemnymi typkami z mafii. Chcąc zmylić pogoń, wskakuje do samochodu niejakiego Gordona, który jest mrukliwym listonoszem i nienawidzi psów. Akurat tego dnia opiekuje się synkiem swej ponętnej sąsiadki. Nie zdając sobie z tego sprawy, listonosz i chłopiec zostają wplątani w gangsterskie porachunki. Sytuacja wymyka się spod kontroli, a życie całej trójki ulega radykalnej zmianie.

Na psa urok
Przygoda rozpoczyna się, gdy zapracowany, a co za tym idzie, zaniedbujący rodzinę zastępca prokuratora okręgowego Dave Douglas, podczas wizyty w instytucie badawczym przypadkowo zostaje zainfekowany ściśle tajnym serum. Preparat zmienia jego ciało, przekształcając Dave'a w psa pasterskiego. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie pozwala mu ujrzeć swoją rodzinę z zupełnie nowej perspektywy. Teraz Dave nie pragnie niczego innego, jak stać się lepszym ojcem i mężem. Najpierw jednak musi powstrzymać demonicznego geniusza, twórcę szczepionki, który chce wykorzystać ją do swych niecnych celów, a przede wszystkim, znaleźć jakiś sposób, by na zawsze powrócić do ludzkiej postaci.

Osierocony kociak Oliver zaprzyjaźnia się z kundlem Bajerem, członkiem nowojorskiej paczki psów-kieszonkowców. Wkrótce zostaje przygarnięty przez bogatą, ale samotną dziewczynkę o imieniu Jenny. Kiedy bandzior znany jako Szycha oraz jego pomocnicy porywają Jenny - Oliver, Bajer i cała paczka psich przyjaciół wyruszają w szaleńczy pościg za złoczyńcami.
Marmaduke - Pies na fali 
Niesamowite perypetie przeciętnej amerykańskiej rodziny i jej "oczka w głowie" - ogromnego doga, który często wplątuje w kłopoty swych kochających właścicieli. Gdy uroczy Marmaduke przenosi się z rodziną do nowego sąsiedztwa, szybko odkrywa, że tam nie pasuje – dosłownie! Jednak z pomocą swojego najlepszego kumpla Kota Carlosa i kilku nowopoznanych czworonożnych przyjaciół, Marmaduke dostaje szansę na wyrwanie się z budy, znalezienie miłości i posurfowanie w stronę zachodzącego słońca.

Gdzie jest Benji
Ciepła historia o wspaniałym terierze Benjim. Benji i jego pan wybierają się na ryby. Niestety natrafiają na burzę i psiak wypada za burtę. Jednak szczęśliwie dopływa do brzegu górzystej wyspy. Następnego dnia jest świadkiem śmierci pewnej pumy. Okazuje się, że osierociła ona cztery kociaki. Teraz zadaniem Benji'ego jest opieka nad nimi oraz odnalezienie bardziej odpowiedniego opiekuna. Musi wykazać się wielkim sprytem i zręcznością, spotykając na swojej drodze myśliwego, niedźwiedzia, a nawet wilka

Zew krwi
John Thornton pracuje w tartaku swojego ojca, bogatego przesiębiorcy, marzy jednak o wielkiej przygodzie. Wbrew opinii swojej rodziny, wyjeżdża więc na Alaskę. Na miejscu próbuje kupić psa o imieniu Buck, niestety zostaje oszukany i pies trafia do kogoś innego. Przeprawiając się przez góry John poznaje Indianina Charlie'go, który z czasem staje się dla niego nie tylko zwykłym przewodnikiem po dzikiej krainie, ale również wielkim nauczycielem i przyjacielem. Los sprawia, że wysoko w górach John ponownie spotyka Bucka i odtąd chłopak i pies stają się nierozłączni. Wszyscy razem wyruszają na poszukiwanie złota. Podczas tej podróży John odkrywa to, co dla człowieka jest cenniejsze nawet od skarbu - prawdziwą przyjaźń i miłość.

Superpies
Kiedy Jake Slater, detektyw Wydziału Zabójstw policji San Diego zostaje przydzielony do zbadania sprawy morderstwa swojego kolegi policjanta, nie spodziewa się, że zostanie mu przydzielony bardzo niezwykły partner. Jest nim Reno, niezwykle inteligentny pies zamordowanego funkcjonariusza. Z czasem do dwójki policjantów dołącza Mettew, dziesięcioletni wnuk zamordowanego. Stawia to na głowie dotąd spokojny, poukładany świat Slatera.


Sympatyczne szczeniaki rasy golden retriever,  Bamberiks, Kolo, Pusia, Budda oraz Tarzan mieszkają na Biegunie Północnym w legendarnej krainie Świętego Mikołaja. Prawa Łapka, zadziorny synek pomocnika Świętego Mikołaja (Prawej Łapy), zapomniał o znaczeniu świąt. Dzielna paczka psiaków przypomni mu, że w czasie Bożego Narodzenia liczy się nie to, co dostajesz, lecz to, co od siebie dajesz. Dzięki pomocy szczeniaków Prawa Łapka będzie mógł odzyskać wiarę w święta, a po drodze zyska prawdziwych przyjaciół…

Opowieść o bardzo nietypowym piłkarzu, Buddym - psie, który ma wielki apetyt. Nie jest on jednak miłośnikiem kulinarnych przysmaków. Ten sympatyczny czworonóg ma apetyt na gole, jest świetnym piłkarzem. Wraz ze swoim właścicielem włącza się do drużyny piłkarskiej, z którą rozgrywa prawdziwe mecze.

Red Dog 
Film jest adaptacją powieści Louisa De Bernieres, i opowiada o pewnym robotniczym miasteczku gdzieś na australijskim pustkowiu, w którym pojawia się tytułowy Czerwony Pies. Zwierzę dość szybko zjednuje sobie mieszkańców i z czasem staje się ulubieńcem całej społeczności.Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec.


 Dobry piesek
Film opowiada zabawną historię, w której psy odgrywają główne role. Jak się okazuję są one inteligentną, obcą rasą z kosmosu, przysłaną na ziemię tysiące lat temu z misją szpiegowania ziemian, co doprowadzić ma do inwazji i przejęcia planety. Ale kiedy psy zaprzestają składać swoje raporty, z ich ojczystej planety Sirius zostaje wysłany Canid 3942, aby sprawdzić co się dzieje. Canid 3942 spotyka na Ziemi Owena Bakera, młodego chłopaka, który nazywa psa imieniem Hubble. Kiedy staje się jasne, ze psy zapomniały o swojej misji, Hubble postanawia z pomocą Owena przypomnieć im o ich zadaniu. Muszą zdarzyć przed inspekcją z planety Sirius. Jeżeli zawiodą, wszystkie psy zostaną zabrane z Ziemi.

Benji
Wzruszająca opowieść o oddaniu i przyjaźni. Benji jest niezwykle mądrym psem, który po stracie swego pana, stara się znaleźć nowego opiekuna. Codziennie zwierzę odwiedza okolicznych mieszkańców, od których dostaje jedzenie. Pewnego dnia, czterech przestępców porywa dwoje dzieci miejscowego lekarza. Dzielny Benji robi wszystko, by uwolnić potomstwo doktora. Wkrótce udaje mu się naprowadzić policję na trop porywaczy... 

Linki do produktów:
Beethoven


Related Posts

zakochany kundel 2629707371147373327

45 komentarzy

 1. Marley i Ja - moim zdaniem najlepszy !!! Piękny i wzruszający, momentami zabawny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak! Nie wiem, ile razy ogladałam już ten film :)

   Usuń
 2. Oh, film "Mój przyjaciel Hachiko" jest przepiękny, zawsze jak go oglądam to się wzruszam ^^'' no i mój ulubiony Richard Gere! Ten film to ideał :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie Mój przyjaciel Hachiko :) Piękna więź. Wszystko, jak powinna wyglądac relacja, między zwierzęciem, a człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba najobszerniejsza lista filmów z psami. Super! Ja uwielbiam film Psy i koty no i oczywiście Zakochany kundel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama kiedyś szukałam tytułów filmów z psami i trochę to czasu zajęło. A w skompletowniu listy pomogli czytelnicy bloga, zglaszając filmy do sondy.

   Usuń
 5. Psim Tropem Do Domu- Film mojego dzieciństwa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. psim tropem wczoraj ogladałąm piekny film znam jeszcze inne filmy o psach kudłaty zaprzeg pies na wage diamentów

   Usuń
  2. psim tropem wczoraj ogladałąm piekny film znam jeszcze inne filmy o psach kudłaty zaprzeg pies na wage diamentów

   Usuń
 6. Hachiko to taki smutny film :( A w święto Trzech Króli na TV4 leciał film "Balto 2"! Mimo, że nie jestem już dzieckiem oglądałam go z przyjemnością. Powinno być więcej filmów i bajek uświadamiających dzieciom jak potrzebne i kochane są psy i inne zwierzątka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgodzę się że dzieciom są potrzebne kontakty ze zwierzętami.Oglądałam ostatnio w sądzie i mówili,że dzieci ,które maja kontakt z kotem, psem... są bardziej odporne na różnego rodzaje zarazki

   Usuń
 7. Mój przyjaciel Hachiko to najlepszy film według mnie. Po obejrzeniu go popłakałam się. juliette20

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja widziałem prawie wszystkie te filmy.Jak dla mnie każdy ma swój specyficzny klimat i każdy jest dobry.Choć jak dla mnie to Animacja z dzieciństwa "Zakochany Kundel" ma pierwszeństwo.Ma niepowtarzalny klimat,muzykę i jest piękna miłość:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przygoda na Antarktydze zawsze jak go oladam to sie wzruszam . To piekny film o niezwyklych psach ktore nie baly sie przetrwac i czekac 175 dni na swjego pana .

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdzie jest Benji .Piekny film,piekne relacje pomiedzy zwierzetami.troska i odwaga pieska.a na koncowej scenie rycze jak bóbr ze wzruszenia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Proponuję dodać do listy jeszcze "Psie łzy" też piękny film o chłopcu i psie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze Lassie brakuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. ktore to psy, a ktore koty???

  OdpowiedzUsuń
 14. Homeward Bound: The Incredible Journey - proponuję dodać, przepiękny film mojego dzieciństwa a wciąż za każdym razem płaczę :) uroczy, zabawny i mądry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo ciekawych filmów. Oglądałam wszystkie, jedne lubię bardziej inne mniej
   Czego moim zdaniem najbardziej zabrakło w liście?
   No właśnie:
   -Lassie
   -Pies imieniem Duke (mało znany, ale jeden z piękniejszych jakie oglądałam)

   To z takich najważniejszych. Możesz też dodać jakieś mniej znane np.
   -Sztorm. Najlepszy kundel świata.
   -Waleczny Celt (bardzo wartościowy film, unikatowy)

   Usuń
 15. szukam filmu w którym był ojciec i syn miały psa z rasy goldena pewnej nocy do ich domu włamali się złodzieje pies usłyszał złodzieji zaczał ich gonić i wpadł pod samochód póżniej duch tego psa potrąconego chronił chłopca a chłopiec chciał znależć tych złodzieji

  OdpowiedzUsuń
 16. Plecam audiobook SZTUKA SCIGANIA SIE W DESZCZU historia opowiadana przez psa

  OdpowiedzUsuń
 17. jest jeszcze mało znany, ale bardzo smutny film "Biały Bim, Czarne Ucho" proponuje dodać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Polecam "Mój pies Skip" ten film i Hachiko to moje TOP.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dużo ciekawych filmów. Oglądałam wszystkie, jedne lubię bardziej inne mniej
  Czego moim zdaniem najbardziej zabrakło w liście?
  No właśnie:
  -Lassie
  -Pies imieniem Duke (mało znany, ale jeden z piękniejszych jakie oglądałam)

  To z takich najważniejszych. Możesz też dodać jakieś mniej znane np.
  -Sztorm. Najlepszy kundel świata.
  -Waleczny Celt (bardzo wartościowy film, unikatowy)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy zna ktoś tytuł filmu, który leciał w soboty z disneyem o chłopcu i psie myśliwskim? Chłopiec uczył psa reagować na taką trąbkę myśliwską...

  OdpowiedzUsuń
 21. Zdecydowanie najlepszy Hachiko, ale Na psa urok też niezły

  OdpowiedzUsuń
 22. szukam film w którym suczka ze swoim panem brała udział w psich zaprzęgach. ich rywalem był indianin który wygrywał każde zawody ale ten wyścig należał do chłopca i jego psa. ten film jest z lat 80 lub 90 nie jestem pewna

  OdpowiedzUsuń
 23. ,,Marley i ja"- film nie do pobicia ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. najlepszy film był sobie pies :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Brakuje mi na liscie przejmującego filmu produkcji radzieckiej z 1977 roku - "Biały Bim, Czarne Ucho".
  To chyba bardziej wzruszająca historia, niż "Mój przyjaciel Hachiko", a przynajmniej równie mocno chwytająca za serce. Pamiętam z czasów dzieciństwa jak wszyscy na tym filmie "ryczeli"... Warto go obejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam. Szukam i szukam pewnego filmu, może tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc. Film opowiada o chorym umysłowo chłopcu, któremu rodzice wbrew temu co mówili wszyscy specjaliści zajmujący się chłopcem, postanawiają kupić labradora. Między chłopcem a psem rodzi się fantastyczna więź.
  Film chyba na faktach, oglądałem +/- 10 lat temu.
  Bardzo proszę o pomoc, nie daje mi to spokoju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może chodzi o "Tomek i Ja" (After Thomas). O dziecku z autyzmem któremu rodzice kupują szczeniaka retrievera. Chłopiec który praktycznie się nie komunikuje, nadaje mu imię po ciuchci z bajki? Bardzo przejmujący i dobry film.

   Usuń
 27. Jeszcze jest bardzo wzruszający i smutny film Max :D film opowiada o czworonożnym żołnierzu :') bardzo wzruszający i piękny film! Polecam obejrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 28. Polecam również "Był sobie pies" bardzo ciekawy film, oczywiście z psem w roli głównej

  OdpowiedzUsuń
 29. Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziękuję za spis filmów z psami. Idealny na zimowe wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 31. W momencie gdy posiadamy kota to naprawdę dość istotne jest to, aby go dobrze wychować. Osobiście spodobał się wpis o kotach w https://nasz-szczecin.pl/rasa-kota-syjamskiego-najwazniejsze-informacje/ i jestem zdania, iż na pewno każdy z nas także tak twierdzi.

  OdpowiedzUsuń
 32. Szukam filmu familijnego prod. USA/Kanada lata '80 - '90.
  Rodzina ma pudla, adoptuje kundla który jest nie wychowany. Pudel zaczyna go uczyć siadu itd. Matka z rodziną i psami wyjeżdza na święta do domku w górach. Mąż dołącza do nich później po powrocie z delegacji na której był uwodzony. Kojarzycie?

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *