"Pieskie dni lata"

 
"Pieskie dni lata"
Określenie "pieskie dni lata" zostało wymyślone przez starożytnych Rzymian. Opisywało najgorętsze dni lata, które przypadały na okres wschodu Psiej Gwiazdy - Syriusza.


Pies wie, że go nie widzisz
Naukowcy przeprowadzili badanie na psach, które miało na celu sprawdzenie jak często uda się psu wykraść jedzenie. Zakazywano im go spożywać po czym wpuszczano je do pomieszczenia, w którym się ono znajdowało. Znajdował się w nim także właściciel. Psom udawało się kraść jedzenie cztery razy częściej kiedy światło w pokoju było zgaszone. Z czego wynika wniosek, że psy wolą kraść jedzenie kiedy jest ciemno i mają pewność, że człowiek ich nie widzi dzięki czemu wiemy, że psy potrafią na coś spojrzeć z ludzkiej perspektywy.


Pies innego psa zawsze pozna
Jeżeli pokaże się pupilowi zdjęcie na którym będą jakieś psy on zawsze rozpozna wśród nich swojego kumpla - dowodzą tego badania francuskich naukowców opublikowane na łamach magazynu „Animal Cognition”.

Źródła: http://www.psy.pl; http://www.tumblr.com

Related Posts

że 9169547525970154318

4 komentarze

 1. Widzę, że zmieniała się szata graficzna. Zaklinamy wiosnę! Na Psiej radzie już jest tak wiosennie! Fajny blog. Gratulacje dla redakcji. Dużo ciekawych tekstów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co z tego, że za oknem zima. U nas już wiosna :D

   Usuń
 2. Super ta wiosenna grafika bloga!

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *