Dom tymczasowy, czyli jak pomóc Azylowi pod Psim Aniołem

Niunio i Bąbelek (9 lat i 7 lat) w domu tymczasowym.
psianiol.org.pl
Chcecie pomóc przepełnionym schroniskom, lecz nie wiecie jak? Przybliżę Wam dziś dom tymczasowy, czyli wciąż mało popularną formę pomocy organizacjom zajmującym się szczęściem naszych czworonożnych przyjaciół. W poniższym artykule dowiecie się wszystkiego o tym jak to wygląda w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem.

Co to jest? 
Dom tymczasowy jest mało popularną opcją przygarniania zwierząt. Polega on na przyjęciu pod swój dach zwierzęcia podczas, gdy Fundacja jest jego formalnym opiekunem i szuka mu stałego domu. Decydując się na ten rodzaj pomocy Azyl zapewnia indywidualny dobór psa/kota do warunków panujących w przyszłym domu tymczasowym, finansowanie żywienia oraz leczenie zwierzęcia. W szczególnych przypadkach zapewniają również pomoc behawiorysty.

Sutra (1,5 roku) w domu tymczasowym.
psianiol.org.pl
Jakie warunki muszę spełnić?
Najważniejszym warunkiem jest twoja otwartość w stosunku do zwierząt, odpowiedzialność za czworonożnego przyjaciela oraz zamieszkanie na terenie Warszawy bądź w jej bliskich okolicach. Zasady współpracy pomiędzy stronami reguluje umowa.

Co jeśli pójdzie coś nie tak?
W razie ogólnych kłopotów ze zwierzakiem należy skontaktować się z Azylem, który posłuży Wam radą i pomocą. Gdy jednak na wskutek nagłych losowych wypadków nie możesz już zapewnić opieki zwierzęciu, Azyl przejmuje nad nim opiekę. Pies/kot zamieszka wówczas w schronisku lub w innym domu tymczasowym, który zostanie mu przydzielony.

Mars (1 rok) wciąż szukający domu stałego/tymczasowego.
psianiol.org.pl
Chcę pomóc, ale mam kilka pytań...
W razie pytań skontaktuj się z Azylem za pomocą tych numerów telefonu 501 258 303 lub 509 117 723.

Aby dowiedzieć się więcej o Fundacji Azylu pod Psim Aniołem odwiedź ich stronę, na której możesz również zobaczyć wszystkie zwierzęta, które przebywają obecnie w schronisku. www.psianiol.org.pl

Related Posts

tymczasowy 582235954195069865

3 komentarze

 1. Czy taki dom tymczasowy to dobre rozwiązanie dla psa, który przecież przywiąże się do ludzi, którzy go przygarną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że pies może się przywiązać (ale w większości przypadków dom tymczasowy staje się wtedy domem stałym). Domy tymczasowe mają jednak niesamowitą wartość dla zwierzęcia, które jest przygotowane do odpowiedniego zachowania w przyszłym domu. Jest to też świetne rozwiązanie dla szczeniąt, by nie musiały nosić na sobie brzemienia psa ze schroniska.

   Usuń
 2. Piękne <3 Najchętniej wezmę te psy na zawsze :D

  zula-zully.blogspot.com

  Czy mogłabyś wpaść do mnie i poradzić jakiego psa najlepiej wybrać ? Będę bardzo wdzięczna <3

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *