Rasy Psów: Buldog Angielski

wikipedia.og

Buldog Angielski

Klasyfikacja FCI: Grupa II. Pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy do bydła, Sekcja 2.1 Molosy w typie mastiffa.
Nr FCI: 149

WYGLĄD:
Buldog to rasa z charakterystycznie szeroką głową i ramionami. Są one nie zbyt duże, ale za to bardzo masywne. Mają okrągłe, szeroko rozstawione oczy. Sierść mają krótką, płaską i elegancką.

HISTORIA:
Buldogi wyodrębniły się z mastifów około 1100 lat temu. Buldog Angielski to rasa wywodząca się z linii buldogów. Na początku XVIII wieku w Anglii, w wyniku różnych krzyżówek powstała ta rasa, niepodobna wyglądem do dawnego buldoga. Od połowy XIX wieku sylwetka buldoga angielskiego uległa znacznej zmianie, upodabniając się do obecnego wzorca. Stały się one znacznie masywniejsze i szersze.

TEMPERAMENT:
Buldogi mają wesołe i łagodne usposobienie. Są czujne, nie wymagają zbyt dużo ruchu. Skore do zabawy zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Nie są zbyt hałaśliwe.

PIELĘGNACJA:
Jest bardzo prosta ponieważ psy te mają bardzo mało wymagającą sierść. Za to okolice oczu i fałdy na nosie wymagają regularnej pielęgnacji. Psy te mają tendencję do gazów, chrapania i bardzo intensywnie się ślinią!

IDEALNY DOM:
Praktycznie każdy może stworzyć im idealny dom. Nie wymagają zbyt dużo ruchu. Są bardzo łagodne i nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci. Idealne do zabaw i z małymi i z dużymi. 

AKTYWNOŚĆ:
Nie są one psami aktywnymi. Nie potrzebują za dużo ruchu. Psy tej rasy nie podlegają próbom pracy.

WYCHOWANIE:
Nie jest bardzo trudne. Buldogi Angielskie szybko się uczą jednak potrzebują sporo uwagi. 

* ciekawostka: Buldog angielski jest powszechnie używany do reprezentowania Anglii lub Wielkiej Brytani. Buldog Angielski jest oficjalną maskotką United States Marine Corps.

źródło: wikipedia.orgrasypsow.com; zdjęcie: (c) WCS-HAS


http://www.ceneo.pl/15953459#pid=2039
Dowiedz się więcej o rasie
http://www.ceneo.pl/2518938#mh=o8w7XvPW29011royal-caninx9wk440aof6F3U_0TW_81Bf799ZRzz87GQ5kaugOuHFwkMEZ__YoH3X9mEyEPadcc1OeS-QO0dAfeUnHX2WeLlAX73YfcK0isgFZJYQmakE--UUbA75nFiODfh1zBnUb0#pid=2039

Related Posts

szwajcarskie 2943124828658433669

3 komentarze

 1. Warto zaznaczyć jeszcze w kwestii pielęgnacji, że buldogi angielskie, ze względu na budowę ciała, nie są w stanie same czyścić sobie zadka. Poleca się, aby właściciel im w tym dopomagał :D Niestety nie byłam w stanie doszukać się żadnej informacji na temat częstotliwości wykonywania takich zabiegów pielęgnacyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję Ci za ten komentarz. Chciałabym bardzo, aby na blogu w komentarzach pod poszczególnymi rasami pojawiały się właśnie takie wskazówki od wlaścicieli konkretnej rasy. To są bardzo cenne i pomocne uwagi dla osób, które marzą o danej rasie, jak również obecnych właścicieli. Serdecznie pozdrawiam R-ka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Och jak bardzo chciałabym żeby mój buldog aniołek był takim buldogiem z opisu...
  "Spokojny, nie potrzebuje dużo ruchu, łagodny w usposobieniu..."
  Nie mój Shadow musiał być inny, no w końcu jest mój, a podobno jaki pan taki kram;)
  Zamiast buldoga aniołka mam w domu buldoga z piekła rodem:
  Uparciuch, który mógłby bawić się godzinami, a kiedy nikt nie zwraca na niego uwagi dopomina się o nią poprzez podgryzanie pięt:) Codziennie rano trąca mnie łapą żebym wstała, bo mojemu wulkanowi energii nudzi się już o 6 rano ;) Jest koszmarnym łakomczuchem i "paprajką". Po jedzeniu muszę od razu wycierać mu pyszczek, bo inaczej resztki jedzenia będą wyskakiwały co chwilę razem ze śliną ;)
  Ale wiecie, co? Kocham go za to wszystko i lepszego psiaka nie mogłabym sobie nawet wyobrazić :)

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *