Dzień Psa 2014


Pierwszy lipca to nie tylko pierwszy dzień wakacji, ale i święto, który każdy wielbiciel szczekających czworonogów wpisuje w kalendarz. Właśnie dzisiaj obchodzimy Dzień Psa!

Dzień Psa powstał dzięki inicjatywie redakcji czasopisma "Przyjaciel Pies" oraz użytkowników portalu pies.pl. Stało się to w 2007 roku, czyli dokładnie dekadę po wprowadzeniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dlaczego wybrano akurat 1 lipca, a nie jeden z dni października, czyli Miesiąca Dobroci Dla Zwierząt? Otóż redakcja chciała zwrócić uwagę na problem, który masowo dotyka czworonogów w trakcie wakacji. W lipcu rozpoczyna się bowiem fala porzuceń psów oraz masowe oddawanie ich do schronisk. Wszystkiemu winne są wyjazdy, które planujemy w ciągu tych dwóch letnich miesięcy.

W tym szczególnym dniu chciałabym złożyć serdeczne życzenia dla wszystkich psów oraz ich właścicieli. Wkrótce na blogu pojawi się informacja, jaką niespodziankę przyszykowała Warszawa dla psiarzy specjalnie na te wakacje.

źródło: alphacoders.com; wikipedia.org

Related Posts

wybieg 5501381211008845737

1 komentarz

  1. Ja w tym dniu wspomogłam lokalne schronisko. Udostępniłam też informację na FB i wiem, że kilka osób dołączło do mnie.

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *