04.10 - Światowy Dzień Zwierząt

W trakcie Światowego Tygodnia zwierząt TOZ zachęca do adopcji zwierząt.
Na zdjęciu widnieje Selena, ok. 2 miesięczna suczka, czekająca na nowy dom.
Chcesz dowiedzieć się więcej o Selenie? Kliknij tutaj!
Pewnie wielu z Was zdążyło się już zorientować, że 4 października nie jest datą zwyczajną. Dla niepoinformowanych - to właśnie dziś jest Światowy Dzień Zwierząt! Życzymy, więc wszystkiego dobrego rybkom, myszkom, szczurkom, kotkom, konikom i, przede wszystkim, Waszym psiakom.

Czy macie jednak wiedzę o czymś poza datą tego szczególnego dnia? Kiedy właściwie rozpoczęły się obchody Dnia Zwierząt? Kiedy przydreptały do Polski? Jeżeli jesteście tego ciekawi, zostańcie z nami.

Historia Światowego Dnia Zwierząt rozpoczyna się w roku 1931, we Florencji (Włochy), podczas konwekcji ekologicznej. Jest ściśle związana z kościołem katolickim, ponieważ na datę obchodów wyznaczono dzień wspominania św. Franciszka z Asyżu, który jest uznawany za prekursora ekologii. W Polsce to święto pojawiło się dopiero 62 lata później.

4 październik to początek Światowego Tygodnia Zwierząt (trwa to 10 października). W trakcie tego czasu organizacje ekologiczne, organizacje non-profit, wegetarianie, a także organizacje działające na rzecz zwierząt starają się przykuć uwagę ludzi na fakt, że zwierzęta też są organizmami żywymi, mają uczucia i nie są rzeczą, którą można sobie od tak dysponować.

W trakcie tego niezwykłego tygodnia TOZ (Krakowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami) zachęca do adopcji zwierząt w schroniskach organizując Dni Otwartych Drzwi.

I ty możesz dać dom wspaniałemu psu, który będzie z tobą przez długie lata. 

Related Posts

zwierząt 1456616648916481137

7 komentarzy

 1. Jak zawsze świetny post. Dzięki temu postowi , każdy w tym tygodniu powinien jeszcze lepiej opiekować się swoim zwierzakiem.;)
  domisbloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To prawda. Mam nadzieję, że w tym tygodniu schroniska opuści dużo psów i kotów :)

   Usuń
 2. Pozdrowienia dla wszystkich kochających zwierzęta z Krakowa! A wy skąd jesteście? Ciekawa jestem, skąd pochodzą fani psiej rady? Może z okazji właśnie tego święta pozdrowimy się wzajemnie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozdrowienia z Koszalina. Fajny blog!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja pozdrawiam z Lublina:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Doskonały blog. Takiego właśnie brakowało.
  Pozdrawiam z Warszawy.

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *