Dlaczego pies krąży zanim się położy?


Dlaczego psy krążą wokół zanim się położą?
Jest to bardzo stary zwyczaj, panujący wśród dzikich psów. Pies zanim się położył obchodził teren i sprawdzał, czy jest bezpieczny.  A poza tym wybierał najbardziej wygodne miejsce.  To zupełnie tak samo jak ludzie. Robią niewyobrażalne rzeczy ze swoją poduszką zanim się wygodnie położą :)

Dlaczego psie nosy nie zamarzają w czasie zimy?
Zdrowe psy powinny mieć zawsze wilgotne nosy.  Wydaje się, że taki mokry nos w czasie dużego mrozu jest dosyć niebezpieczny. Czy nos może zamarznąć?  Nie!  Nos jest najbardziej ogrzewaną częścią ciała Twojego psa. Zatem mokry nos psa nigdy nie zamarznie, gdyż jego organizm ciągle dostarcza w to miejsce ciepło.

Gdy pies się zgubi
Pies czuje się bezpieczny tam, gdzie ”pachnie domem”. Jeśli pies się zgubi, właściciel może zostawić swoją kurtkę w miejscu, w którym pies zaginął. Pies powróci do miejsca w którym ostatni raz widział pana. Gdy znajdzie kurtkę, położy się na niej, w oczekiwaniu na pana.

Related Posts

grudzień 7588975795898174673

2 komentarze

  1. to jest prawda.... moja Perła jak się tu zjawiła miała 6 tygodni .. akurat zginęła jej mama i długo chodziła,wąchała teren i dopiero potem położyła się przy szafie.. tak spała dłuższy czas na kocyku.. potem dostała swoje łóżeczko ,które z czasem tez wyrosła,dostałą drugie ale woli na innym łóżku spać ,, jakoś spokojniejsza jest i widać,że lepiej się czuje..

    OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *