Psi Picasso z wielkim sercem


Podczas przeglądania charytatywnej części Allegro z okazji zbliżającego się 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy natrafiłam na wiele ciekawych aukcji. Jest ich tak dużo, że człowiek uśmiecha się sam do siebie widząc jak bardzo chcemy pomagać.

W aukcjach charytatywnych zawsze można przebierać, każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak najczęściej odwiedzanym zakątkiem jest strona rzeczyodserca.pl, gdzie można wylicytować rzeczy wystawione przez znane osoby. Co to wszystko ma jednak do psów? Otóż na tej stronie można znaleźć nie tylko sukienki aktorek, dni na planie seriali, ale również obraz namalowany przez psa!


Ares to owczarek niemiecki, który maluje obrazy już od dwóch lat. Wszystko zaczęło się w lutym 2013 roku, kiedy pies przeszedł operację stawu biodrowego. Lekarz zalecił trzymiesięczną rekonwalescencję. A pies, jak to pies, wyszaleć się musi. Także jego właścicielka, Małgorzata Presch, wpadła na pomysł, by nauczyć go malować. Z zwykłej zabawy pomysł przerodził się w sposób na pomoc innym. Ares wspomógł już Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, a Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pomaga już po raz drugi.


Kilka z obrazów namalowanych przez Aresa:
Dzieło 8 - "Jezioro Kortowski" - obraz malowany podczas programu "Kawa czy herbata"
Dzieło 10 - "Kolory jesieni"
Dzieło 15 - "Psiak Psiakom" - sprzedany na licytacji na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie

W tym roku Ares i jego właścicielka przygotowali WOŚPowe serduszko. W zeszłym roku dzięki psu Wielka Orkiestra zebrała 305 złotych. Na chwilę obecną, cena tegorocznego obrazu wynosi tyle samo. Jednak do zakończenia aukcji pozostało jeszcze dwadzieścia cztery godziny. Jeżeli ktoś z Was chce wspomóc orkiestrę i zdobyć unikatowy obraz Aresa kliknijcie tutaj, by wejść na stronę aukcji. Aby zobaczyć inne obrazy, które namalował Ares, wejdźcie tutaj.

Ja jestem zdecydowaną fanką naszego psiego malarza. A wy, co sądzicie o obrazach malowanych pędzlem trzymanym w pysku?

obrazy: (c) Ares z niszadlazwierzat.pl

Related Posts

wośp 6565941766966120364

8 komentarzy

 1. Ares jest cudowny jego obrazy są świetne.
  http://fashionbyalexandra1999.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne te obrazki Aresa. Powiesiłabym na ścianie z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Noo to prawdziwy artysta o ślicznym spojrzeniu :)) brawaaa za piękne obrazy :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł z tym malowaniem. Nie dość, że pies ma uciechę to jeszcze robi coś fajnego i pomaga innym. Świetny przykład na to, że zwierzęta także potrafią pomagać. Sama nauczyłabym Lunę malować, ale pewnie całe mieszkanie byłoby w farbie :) Ares to prawdziwy artysta, a maluje pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wooow niesamowita historia :D i jak tu nie kochać zwierząt a szczególnie psiaków

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że te obrazy są lepsze niż nie jednego ''artysty'', abstrakcje malowane z psim sercem są ciekawsze niż bohomazy dziwaków. A cel szczytny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O WOŚP'ie i J. Owsiaku krążą różne pogłoski, różne rzeczy się wokół niego dzieją, ale ja uważam, że ta inicjatywa jest świetna. Mówi się, że grube miliony zgarnia "do kieszeni", ale mało kto potrafi docenić fakt, że ratuje życie tysiącom dzieci (i teraz nie tylko). Dla mnie sprawa jest prosta, porównanie pieniędzy i życia nie ma sensu. Czym są te miliony w porównaniu z życiem? Życie jest o wiele bardziej cenne! Może psina nie zdaje sobie sprawy z ogromu akcji, może nie wie jak bardzo się przyczynia do pomocy człowiekowi... Ale my powinniśmy być wdzięczni jego właścicielce i jemu za pomoc :) Akcja fajna, póki pies się bawi i nie czuje się zmuszany do niczego to wszystko jest w porządku ! :) A na filmie widać jak chętnie dzierży w pysku pędzel! ;) Brawo Ares!

  OdpowiedzUsuń

emo-but-icon

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *