Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem?


Zbliża się długi majowy weekend. Piękna pogoda i kilka dni wolnego są doskonałą okazją do wycieczek rodzinnych lub dłuższych podróży. Warto więc wiedzieć, jak bezpiecznie przewozić psa, tak aby nie narażać siebie i jego na niepotrzebne ryzyko. 

Mój pies linieje




mastif tybetański

Dlaczego pies linieje? 
Kłęby sierści na podłodze, ubrania oblepione sierścią, sierść na sofie, meblach… Każdy właściciel liniejącego psa przeżywa ten koszmar dwa razy do roku: wiosną i jesienią. Linienie jest procesem naturalnym i związane jest ze zmianą długości dnia i temperatury powietrza. Wiosenne linienie polega na utracie zimowej, chroniącej przed zimnem warstwy izolacyjnej, a jesienne na zrzuceniu letniej sierści na rzecz nowej, gęstszej, zapewniającej ochronę w zimie. 

Australijski labradoodle



Australijskie labradoodle mają masywne ciało i nieliniejącą sierść. Powinny mieć duże, okrągłe oczy, opadające uszy i duży, przypominający kwadrat nos. Australijskie labradoodle mają dwa typy sierści: wełna, przypominająca sierść pudla i runo, podobne do sierści owcy, opadające i lekko falowane. Labradoodle występują w wielu kolorach: czarny, srebrny, odcienie kremu, karmelu i moreli, czerwony, czekoladowy, kawa z mlekiem, niebieski, lawendowy. Występują w trzech podstawowych wielkościach: miniatura – poniżej 45 cm, średni od 45 cm do 60 cm oraz standard – wyższy niż 60 cm. Australijski labradoodle to bardzo żywotny i inteligentny pies. Jest pewny siebie, radosny i przyjaźnie nastawiony. To pies zorientowany na człowieka i szuka z nim kontaktu wzrokowego. Chętnie nawiązuje współpracę ze swoim panem, posłusznie wykonuje polecenia. Ta cecha charakteru sprawia, że australijskie labradoodle pracują jako psi terapeuci, przewodnicy i towarzysze. Mają niewielkie skłonności do agresji, rzadko szczekają. Ostrożnie, delikatnie i przyjaźnie odnoszą się do dzieci. Dobrze czują się w rodzinie oraz uwielbiają wspólne zabawy.

Mój pies ma łupież czyli nowe doświadczenia i opis kuracji



Ari zdjęcie zrobione dziś po południu
Kiedy rok temu Ari dostała łupieżu, byłam przerażona. Na jej czarnej sierści widać było dosłownie każdy biały płatek. Chodząc z nią na spacer miałam wrażenie, że każdy patrzy na mnie wzrokiem karcącym za to, że nie dbam o psa. Z mojej determinacji i ponad miesięcznej walki z łupieżem powstał poprzedni wpis na ten temat. Pierwszą rzeczą, którą wówczas zrobiłam było zaaplikowanie do karmy poleconych w sklepie zoologicznym kropelek. Efektu nie widać było żadnego przez ponad dwa tygodnie, a preparat, jak zapewniał producent, powinien zadziałać. Szczotkowałam sierść codziennie, a łupież ani myślał zniknąć. Wówczas dotarłam do informacji, że na łupież pomaga płukanka wody z octem (1 łyżka zwykłego octu na 1 litr wody). Dopiero po zastosowaniu tej płukanki efekt był piorunujący. Łupież zniknął! Następnego dnia po pierwszym zastosowaniu zauważyłam jeszcze trochę białych płatków, ale  ten stan opisałabym jako stadium końcowe łupieżu. Przez cały następny rok każdą kąpiel Ari kończyłam płukanką, widząc że kondycja sierści i skóry psa jest doskonała. Brak nawrotu łupieżu, włos pięknie błyszczy, a czerń jej umaszczenia nabiera głębi. Trudno nie być zadowolonym z takich efektów! 

Konkurs "Wiosna z Psią Radą"


Konkurs „Wiosna z Psią Radą”

Zrób zakupy w SEPHORA za darmo w sklepie lub online!

Wygraj kartę podarunkową o wartości 100 zł.
 

Oczami psa czyli jaki świat widzi Twój pies




Czy dla Twojego czworonożnego przyjaciela ma znaczenie, jakiego koloru jest jego ulubiona piłeczka? Na pewno nie. Dla niego ważne jest to, czy piłeczką bawi się z Tobą, czy też sam. Psi świat nie jest tak kolorowy jak nasz, ale z pewnością nie jest tak bezbarwny, jak sadzono. Obiegowa opinia na temat postrzegania przez psa otaczającego go świata jest taka, że wszystko widzi w kolorach szarości. Jeszcze do 1990 roku uważano, że pies nie widzi kolorów. Okazuje się jednak, że pies widzi świat w podobny sposób jak daltonista, czyli nie rozróżnia czerwonego i zielonego.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *